Prepress

 

Máte záujem o tieto služby?

KONTAKTUJTE NÁS

Grafický ateliér

Spoločnosť Aluprint disponuje špičkovými technológiami na platformách PC a Mac. Máme vlastný grafický ateliér, kde náš dynamický a kreatívny tým spracováva dodané grafické podklady do tlačovej podoby, zároveň však navrhuje a vytvára rôzne návrhy etikiet a obalov. Používame najmodernejší software: od programov Adobe CS pre spracovanie elektronických podkladov, cez Enfocus pre generovanie, overovanie, opravu a čítanie čiarových kódov , Efi Colorproof XF pre vyhotovenie certifikovaných nátlačkov, ako neoddeliteľnú súčasť predtlačovej kontroly, program ArtPro pre vytváranie elektronických foriem, až po špecializovaný rip Nexus s kontrolným nástrojom Dotspy, pre vytvorenie podkladov na výrobu tlačových foriem. Táto profesionálna zostava editorov a nástrojov umožňuje simulovať finálny produkt v elektronickej alebo nátlačkovej podobe a tým poskytuje pre našich klientov väčší komfort pri schvaľovaní svojho výrobku.

CMS (Colour management system)

Naša firma sa môže ako jedna z mála pochváliť vlastnou miešaciou stanicou farieb, ktorá pracuje pod licenciou spoločnosti Michael Huber Mníchov a jej súčasťou je aj nátlačkový stroj IGT a svetelná komora na rozličné (denné, neónové, žiarovkové, UV) žiarenie za účelom testovania odtieňa jednotlivých farieb pod rôznymi druhmi svetiel.

Systém kontroly kvality miešaných farieb

Všetky farby poskytujeme podľa námerového protokolu s odchýlkou farebnosti UV-flexo ∆ E ?? ≤3, ofset ∆E ?≤ 2 a UV-ofset ?≤2 voči remisným hodnotám v systéme CIELAB a v prípade špeciálnych odtieňov máme k dispozícii námerový protokol sprílohou remisné hodnoty L a b C H týchto farieb.

Tlačové formy

CTP technológia

Väčší výkon a menšie prevádzkové náklady sú najdôležitejšie faktory pre investíciu do CTP (Computer To Plate) výroby a práve v týchto oblastiach Agfa exceluje aj v našej firme. Formát platní od 324×370 mm do 660×830 mm, zvýšená rýchlosť skenovania a konzistentný dizajn zaručujú efektívnu produkciu. Mimoriadna presnosť laserovej hlavy s 32 diódami 830nm šetrí čas a náklady prípravy tlače. Je navrhnutý a určený do tvrdého konkurenčného boja v oblasti rôznorodých formátov v polygrafickom priemysle, kde je viac ako obstojným konkurentom

Fotopolymérové platne

Pri tlači obalových materiálov má v našej spoločnosti neodmysliteľné miesto technológia flexotlače. Jej prostredníctvom sa dajú potláčať všetky druhy papiera, kartónov, fólií a laminátov. Zásluhou dokonalej výrobnej techniky a technologických podmienok dosahuje flexotlač veľmi dobrú kvalitu tlače. Významnou mierou sa o to zasluhuje CDI technológia pri výrobe flexotlačovej formy - fotopolymérneho štočku. Digitálny fotopolymérny štočok nepotrebuje filmovú litografiu, ale vyrobí sa laserom priamo z dát.

Sleeve formy

Používame sleeve návlek, na ktorých je motív vygravírovaný najnovšiou laserovou technológiou, ktorá má veľmi priaznivé parametre pre použitie UV-flexotlačových farieb. Sleeve návleky sa vyznačujú vysokou tlačovou trvanlivosťou a vynikajúcou schopnosťou prenosu farby ako v jemných rastroch, tak aj tažkých farebných plochách. Najväčšia prednosť sleeve návlekov spočíva v možnosti tlačenia nekonečných motívov.